1. elektronik sigara, likit, kit pod mod vape, rta-rba-rdta-rda atomizer, coil, saltlikit, vaporesso, smok, eleaf, aspire, joyetech, e-sigara fiyat, en ucuz likit Satış Sitelerimiz; www.elektroniksigaralikitci.com www.buharadam.net www.elektroniksigarailanlari.com www.likitpark.com www.vapeturko.com www.esigarapark.com !!!! Sitelerimizde Ürün Araması Yap En Ucuz Fiyat ve Kampanyaları Kaçırma !!! 2. El ve Sıfır Ürün İlan Sitemiz www.taksitlialsat.com
  Duyuruyu Kapat

Tütünlü Sigarayı Bırakmak da yarımcı olabilecek yöntemler

'Elektronik Sigara Haberleri ve Makaleleri' forumunda Yönetici tarafından 21 Mart 2019 tarihinde açılan konu

 1. Yönetici

  Yönetici Administrator Site Yetkilisi

  Tütünlü Sigarayı Bırakmak da yarımcı olabilecek yöntemler
  Şimdi geleneksel tütün sigaralarını bırakmayı bırakıp bırakmadığınızı ve elektronik sigara ile sigara içmenin oraya nasıl yardımcı olabileceğinizi görebileceğiniz en büyük sağlık yararlarından bazılarını inceleyelim.
  Bu blog makalesini, bilmeniz gereken bazı şeylerle başlayalım. İlk olarak, rapçi BOB'nin ne düşündüğü ve sonuçta astrofizikçi Neil DeGrasse Tyson ile olan “sığır eti” ne rağmen , dünya düz değil . İkincisi, her sabah yükseldiğini gördüğümüz parlak, sıcak küre “güneş” olarak adlandırılır ve düz olmayan Dünyamız döner ve etrafında döner. Üçüncüsü, sigara içmek sağlığınız için korkunç ve muhtemelen yapmaya devam edersen sonunda seni öldürür. Muhtemelen şimdiye kadar bir araya getirmişsinizdir, ancak bu üç gerekli bilginin ortak noktalarının ne olduğunu merak ediyorsanız, hepsinin acı verici bir şekilde açık olduğu görülüyor. Astronomik gerçekleri bir kenara bırakalım ve sigaraya odaklanalım. Sigara içmek, yalnızca Amerika'da her yıl yaklaşık yarım milyon kişiyi öldürüyor - bu, ABD'nin her beş ölümünden biri. Bu, dünya çapında önlenebilir ölümlerin önde gelen nedenidir.ve biz kesinlikle, bilimsel olarak bunu on yıllardır biliyoruz. Bir sigara tiryakisi de olmasanız da, muhtemelen siz de bunu biliyorsunuzdur. Ancak, genel olarak iyileştirilmiş bir sağlık ve artan yaşam beklentisi dışında, sigarayı bırakmanın en büyük acil sağlık yararları nelerdir? Bunların gerçekleşmesi için geçen sürenin sırasına bakalım.

  Kan basıncınızı düşürün (20 dakika).
  Sigara içmek kadar üretken olmasa da, yüksek tansiyon (veya hipertansiyon, tıbbi konuşma) aynı zamanda dünyada önlenebilir ölümlerin önde gelen nedenlerinden biridir . Tütün içmek , tansiyonunuzu derhal ve büyük ölçüde artırır - ancak bu geçici yükselişin hepsi değildir. Yanma ve tütün sigaralarından çıkan duman , bazıları arteriyel astarınıza kalıcı zarar verebilecek , kimyasal bir likit üretmektedir ( tam anlamıyla binlerce ) .. Hasardan kaynaklanan iltihaplanma arterlerinizi daraltır ve bu da sadece kan basıncınızı yükseltir. Neyse ki, kan basıncındaki geçici ani oldukça hızlı bir şekilde azalmaya başlar - sigaradan yaklaşık 20 dakika sonra, kan basıncınız (ve kalp atış hızınız) normale döner. Tahmin edebileceğiniz gibi kalıcı hasar, o kadar kolay kaybolmaz, bu da ŞİMDİ sigarayı bırakmak ve daha fazla hasarı önlemek için daha fazla motivasyondur.

  Duyularınızı geri almak (2 gün).
  Sigara içmeyenler için çılgınca görünse de, tütün dumanının tadı ve kokusu sigara içenler için inanılmaz derecede hoş ve sarhoş edici olabilir. Bunun bir kısmı muhtemelen kokunun hafıza ve duygular ile ne kadar yakından ilişkili olmasından kaynaklanmaktadır , sigara dumanı genel olarak tekrarlanan deneyime ve iyi sigara içme anılarına büyük ölçüde bağlıdır. Ancak, ne olursa olsun - sigaradan çıkan sigara dumanının tadının ve kokusunun nihayetinde sigaradan çıkan tat ve kokunun tadını çıkarmanızı azaltacaktır. Ne kadar fazla sigara içerseniz, tat ve koku alma duyularınız o kadar artar . Gümüş astar, 48 saat kadar kısa bir sürede, her iki duyunun da güçlenmeye başlayacağı ve sigara içmeyenlerle aynı seviyelere yakın olacağı yönündedir.

  Dolaşmak daha kolay (3 ay).
  Sigara içmenin kardiyovasküler sisteminize verdiği zarar göz önüne alındığında, sigara içmeniz için daha fazla oksijen almanızı gerektiren herhangi bir fiziksel aktivite yapmanın ve egzersiz yapmanın şaşırtıcı olmayacağı şaşırtıcı değildir. Tek bir merdivenle tırmanma ya da şehir içinde birkaç blok yürüme gibi basit işler bile nefes darlığına ve halsizliğe neden olabilir. Yine, şaşırtıcı değil… ama sağlık yararları zaman çizelgesine devam ederek sigarayı bıraktıktan sonra görmeye başlayacaksınız, yaklaşık 3 ay içinde akciğerleriniz normale dönecek veya ona yakın seviyelere dönecektir. Kirpikler (işlev onlara yardım eden akciğer zarının uzanan saç benzeri yapıların aslında bir ağ) olacak kendi kendini tamir veya tamamen yeniden başlarortadan kaldırılma noktasına zarar görmüşlerse. Bu, nefes alma becerilerinizi çarpıcı biçimde geliştirir.

  Daha uzun (20 yıl) yaşıyor.
  Bu olumlu sağlık etkilerini kronoloji sırasına göre listeledik - ve belki de her şeyden çok, risk faktörlerinizi akciğer kanseri, kalp krizi ve benzeri yaşam boyu süren sağlık sorunlarından azaltmak için gereken süreyi ve inme, bu makalenin başlığında yazdığı ve neden sigarayı bıraktığınızı açık bir şekilde hatırlatır. Bir iş görüşmesinde sık karşılaşılan bir soru, “Kendinizi 5, 10 ve / veya 20 yılda nerede görüyorsunuz?” İfadesinin türetilmesidir. Cevabınız elbette mesleğe göre değişecektir, ancak bu soru için temel hedefiniz daima olmalıdır. "Hayatta olmak". Eğer sigara içmeye devam edersen, o hedefe gelince zar attığını biliyorsun. Bir felç söz konusu olduğunda, yaklaşık 5 yıl beklemeniz gerekirrisk faktörleriniz için sigara içmeyenlere düşmek. Koroner kalp hastalığı? 15 yıl. Ve büyük olan akciğer kanseri için - riskiniz sigara içmeyenlerin seviyesine düşmeden önce çok uzun bir 20 yıllık bir süre… ve elbette istifa etmeden önce önceden kanserli veya kanserli büyüme göstermediğiniz varsayılıyor.

  Elektronik Sigara Kullanımı Nasıl Yardımcı Olabilir?
  Geleneksel sigarayı bırakmak için elektrikli sigara kullanmanın ve elektronik sigara kullanmanın etkinliğinin şu anda tartışmalı bir mesele olduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur. Dışarı kontrol edebilirsiniz konuyla ilgili önceki blog girişi cari manzara bazı objektif değerlendirmesini görmek için. Veya, bizim kontrol edebilirsiniz Google+ sayfasını gibi ne kadar başarılı vaping bir sigara bırakma yöntemi olarak olabilir göstermek bilimsel çalışmalar ve makalelerin bir sürü bağlantılar vardır. bu bir gösterdi sadece geçen hafta Elektronik Sigara bırakma Sigara içen bir kişinin şansını artırmak Soğuk hindilere göre% 50 veya diş etleri veya yamalar kullanılır. Seçim elbette sizin, ancak oraya varıyorsanız - sigarayı bırakmak için elinizden geleni yapmalısınız.
   

Bu Sayfayı Paylaş