1. elektronik sigara, likit, kit pod mod vape, rta-rba-rdta-rda atomizer, coil, saltlikit, vaporesso, smok, eleaf, aspire, joyetech, e-sigara fiyat, en ucuz likit Satış Sitelerimiz; www.elektroniksigaralikitci.com www.buharadam.net www.elektroniksigarailanlari.com www.likitpark.com www.vapeturko.com www.esigarapark.com !!!! Sitelerimizde Ürün Araması Yap En Ucuz Fiyat ve Kampanyaları Kaçırma !!! 2. El ve Sıfır Ürün İlan Sitemiz www.taksitlialsat.com
  Duyuruyu Kapat
 2. Elektronik Sigara Likitci sitemizde tüm popüler marka elektronik sigara cihazlar (SMOK, JOYETECH, ELEAF, WİSMEC, KANGERTECH, VAPORESSO ve bir çok e-sigara markası, E-SİGARA yedek parçaları (Atomizer, Coil, Sarım Telleri, Pamuklar, Piller, Şarj Aletleri) ve bir çok e likit Markasını %100 orijinal olarak iade garantili satıyoruz. Satışını yapmış olduğumuz bazı likit markaları One Hit Wonder, Naked 100, Dinner Lady, Cosmic Fog, Five Pawns, Nasty Juice, Mat Hatter, Nature, Joyetech, BigBoss ve daha fazlası Elektronik Sigara Likitci den en uygun fiyatlarla en kısa sürede en kaliteli E Sigara ve IQOS ürünlerini kapınıza kadar ulaştırıyoruz.
  Duyuruyu Kapat
 3. Buhar Adam güvencesi ile satışını yaptığımız Dünyanın en iyi Pod Sistem Elektronik Sigara başlangıç seti iade garantili olarak elektroniksigaralikitci.com sitemizde sizleri bekliyor. En ucuz Fiyat garantisi Orjinal ve iade garantili En iyi Pod Sistem Hepsi Bir Arada Başlangıç Kiti Breeze 2, Aynı gün kargo fırsatı ile DL ve MTL içim yapabileceğiniz yedek coilli kartuş seti coilleri ve daha fazlası hemen satın al !!! https://www.elektroniksigaralikitci.com/aspire-breeze-2-fiyat
  Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
En Güncel Elektronik Sigara Modelleri | Elektronik Sigara Mod | E Likit ve Salt Likit ürünleri | Smok, Vaporesso, Eleaf, Joyetech, Justfog gibi popüler markaların Coil ve Kartuş Ürünleri | RBA, RDTA, RTA, RDA ve Sub-Ohm Atomizer Çeşitleri | E-Sigara Marka ve modellerinde her hafta EXTRA İNDİRİMLER !!! Güne Özel Fırsat Fiyatlar elektroniksigaralikitci.com'da

Sarım Telleri: Kanthal, Nikrom, Paslanmaz Çelik ve Daha Fazlası

'Genel Sarım Teli Paylaşımları' forumunda Yönetici tarafından 30 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

 1. Yönetici

  Yönetici Administrator Site Yetkilisi

  Kanthal, Nikrom, Paslanmaz Çelik Tank Sarım Telleri
  tcrTel göstergesi, direnç, rampa süresi ve TCR

  Kompozisyonundan bağımsız olarak tüm tellere uygulanan bazı temel özellikler vardır. Bunlar telin çapı veya ölçüsü, direnci ve farklı malzemelerin rampa süreleridir.

  Tel göstergesi
  Herhangi bir telin ilk temel özelliği telin gerçek çapıdır. Bu genellikle "gösterge" telidir ve sayısal bir değer olarak ifade edilir. Her bir tel için gerçek çap gerçekten önemli değil. Önemli olan, tel göstergesi sayısı arttıkça tel çapının küçülmesidir.

  Örneğin: 26 gauge 24 gauge daha ince ama 28 gauge daha kalındır. Vaping telinin en küçük çaptan en büyük çapa kadar olan ortak göstergeleri şunlardır: 32, 30, 28, 26, 24 ve 22. Diğerleri de vardır, hatta tek sayı boyutları.

  Direnç
  Tel çapı arttıkça tel direnci azalır. Ve genellikle, telin daha büyük kütle nedeniyle ısınması daha uzun sürer. 32 ve 30 gibi ince ayar telleri direnç bakımından daha yüksek olacak, ancak 26 veya 24 gauge'den daha hızlı ısınacaktır.

  Verilen her tel için, daha fazla kullandığınız direnci artırın. Bu, sargıları sararken daha fazla sargıların yapınızın direncini arttıracağı için önemlidir.

  Rampa zamanı
  “Hızlanma zamanı” terimini duymuş olabilirsiniz. Rampa süresi, bobinizin e-meyve suyunu buharlaştırmak için gerekli olan sıcaklığa ulaşması için gereken süredir. Rampa süresi genellikle Claptons gibi egzotik çok telli tel bobinler ile daha belirgindir, ancak, tel boyutu arttıkça, rampa süresi de basit tek tel bobinleri ile daha belirgin hale gelebilir.

  Farklı iç dirençlerle gelen farklı bobin malzemeleri de çok farklı rampa sürelerine sahip olacak. Güç kuvveti telleri için, paslanmaz çelik daha hızlı rampa olup, daha sonra nikrom tarafından takip edilir ve Kanthal önemli ölçüde daha yavaştır.

  TCR
  Vaping teli tipleri için sıcaklık direnci katsayısı
  Temel terimlerle, sıcaklık kontrol modları, bobine iletilen akımı ve voltajı ne zaman düzenleyeceğini belirlemek için vaping telinizin bir özelliğine dayanır. TC'ye uygun teller, Isı Direnci Katsayıları (TCR) nedeniyle seçilir.

  Buharlaşan telin TCR'si, sıcaklık arttıkça telin direncindeki artıştır. Mod, bobininizin soğuk direncini ve kullandığınız malzemeyi bilir. Mod aynı zamanda, bobinin sargının çok sıcak olduğu belli bir dirence (sıcaklık arttıkça) yükseldiğinde ve yanmayı önlemek için gerekli olan bobinin akımını azalttığını bilecek kadar akıllıdır.  Tüm kablo türlerinde TCR vardır, ancak artış sadece TC uyumlu kablolarda güvenilir şekilde ölçülebilir (daha fazla bilgi için yukarıdaki tabloya bakın).

  Kanthal
  Kanthal tel , oksidasyona karşı iyi direnç gösteren ferritik demir-krom-alüminyum alaşımıdır ve genellikle düz watt modunda vaping için kullanılır. Yeniden inşa etmek, damlatmak, vb. İçine girmek için Kanthal başlamak için harika bir yerdir. Bununla birlikte, fitilleme işlemi sırasında devreye giren bobinler halinde şekillendiğinde şeklini tutabilmek için yeterince serttir. Tek telli bobinler inşa ederken birincil tel olarak son derece popülerdir.

  Kanthal, çoğu vape mağazasında, çevrimiçi mağazalarda ve hatta ebay'da ucuz ve yaygın olarak kullanılabilir.

  Değişken watt
  Çalışması kolay
  Şekli tutar
  Geniş kullanılabilirlik
  Ucuz
  TC ile uyumlu değil
  Nikrom
  vape tel türleri - nikrom
  Vat vaping için uygun olan bir başka tel türü de Nichrome'dir. Nikrom tel , nikel ve kromdan oluşan bir alaşımdır ve demir gibi diğer metalleri de içerebilir. Eğlenceli bir gerçek: nikrom diş işlerinde dolgu gibi kullanıldı.

  Nichrome, çeşitli "sınıflarda" gelir ve en popüler olanı ise ni80 (% 80 nikel ve% 20 krom) içerir.

  Nikrom Kanthal gibi çok davranır, ancak daha düşük bir dirence sahiptir ve daha hızlı ısınır. Sarma işlemi yaparken, sargısı ve şeklini iyi tutar. Nikrom Kanthal'den daha düşük bir erime sıcaklığına sahiptir, bu nedenle bobinlerinizi kuru halde yakarken dikkatli olmanız gerekir - dikkatli değilseniz, bunlar yanacaklardır. Düşük başlayın ve bobinleri pals edin. Onu acele etmeyin ve kuru iken maksimum watt ile vurun.

  Nikrom telinin olası bir diğer olumsuz yönü nikel içeriğidir. Nikel alerjisi olan kişiler, belli sebeplerden dolayı nikrom kullanmaktan kaçınmak isteyebilirler.

  Nikrom Kanthal'den daha az yaygındı, fakat popülerlik kazandı ve vape mağazalarında veya internette bulmak çok kolaydı.

  Kanthal'den daha hızlı rampa
  Çalışmak kolay
  Şekli tutar
  Nikel içeriği
  Düşük erime noktası
  Paslanmaz çelik
  vape tel tipleri - paslanmaz çelik
  Paslanmaz çelik, ortak vaping tellerin en eşsizidir. Çift görev alabilir ve düz vat veya vaping vaping için kullanılabilir.

  Paslanmaz çelik tel , öncelikle krom, nikel ve karbondan oluşan bir alaşımdır. Nikel içeriği genellikle% 10 civarındadır, yani bu yüksek değildir, ancak alerjisi olan kişiler riski almamalıdır. Sayısal olarak ifade edilen birçok paslanmaz çelik çeşidi vardır. Bobinin inşası için SS316L, en yaygın kullanılan sınıftır ve bunu SS317L takip eder. 304 ve 430 gibi diğer dereceler de bazen kullanılır, ancak sıklıkla kullanılmaz.

  Paslanmaz çeliğin şekillendirilmesi kolaydır ve şeklini iyi tutar. Nikrom gibi, aynı ölçüdeki daha düşük direnci nedeniyle Kanthal'den daha hızlı bir rampa süresi sunar. Dikkatsiz kimyasal bileşiklerin salınmasına yol açabileceğinden, sıcak noktaları kontrol ederken veya yapınızı temizlerken, yüksek gerilimlerde paslanmaz çeliği yakmamaya dikkat edin. İyi bir çözüm, sıcak noktalar için darbeye gerek duyulmayan aralıklı sarmallar oluşturmaktır.  Kanthal ve nikromda olduğu gibi, paslanmaz çelik bobinler de çevrimiçi ve online olarak kolayca bulunabilir.

  Çifte görev yapar: VW veya TC (uyumlu mod ile)
  Kanthal'den daha hızlı rampa süresi
  Çalışmak kolay
  Şekli tutar
  Nikel içeriği (düşük)
  Yüksek voltajlarda kuru yanmamalıdır
  Kichen vs nikrom vs paslanmaz çelik (watt)
  Çoğu vapers güç modunu tercih eder: sadece daha basittir. Kanthal, paslanmaz çelik ve nikrom şu anda en popüler üç güç modu telidir ve sizin için en iyi olanı merak ediyor olabilirsiniz. Yine, bir nikel alerjisine sahipseniz veya sahip olduğunuzdan şüpheleniyorsanız , o zaman nikrom bobinleri üzerinde vape olmamalı ve belki de paslanmaz çelikten kaçınmalısınız.

  Kanthal, kullanım kolaylığı ve daha yüksek direnç nedeniyle uzun bir süredir çoğu veterinerin tercihi olmuştur. Akciğer bezlerine olan ağız, daha yüksek yapılarını takdir eder ve 26-26 gauge'lik bir Kanthal teli her zaman güvenilirdir ve başka herhangi bir şeyle değiş tokuş etmek zordur. Düşük rampa süresi, yavaş ve uzun ponponları almaktan hoşlanan MTL vapers'lar için bir artı bile olabilir.

  Diğer yandan nikrom ve paslanmaz çelik, düşük dirençlerde vaping için mükemmel güç modu telleridir - bu, her türlü inhale için kullanılamadıklarını söylemez. Sub ohm'a benzeyen vapers'lar, ohm'larda daha düşük seviyelere çıkabildikleri ve daha hızlı rampa sürelerinden faydalanabilecekleri gerçeğin tadını çıkarırlar. Lezzet çok sübjektiftir, ancak nikrom veya paslanmaz çelik deneyen birçok veterinerler, önceki Kanthal'ları ile yaptıklarıdan daha iyi lezzet elde ettikleri için yemin ederler.

  Nikel
  vape teli türleri - nikel
  Ni200 olarak da anılan nikel tel genellikle saf nikeldir. Nikel tel, sıcaklık kontrolünde kullanılan ilk teldi ve bu listede watt modunda kullanılamayan ilk tel oldu.

  Ni200 ile iki büyük dezavantaj vardır. İlk olarak, nikel tel yumuşaktır ve homojen bobinlerde çalışmak zor olabilir. Monte edildiğinde, bobinler fitilleme sırasında kolayca deforme olabilir.

  İkincisi, bazı insanlar esigara içerken rahatsız olabilir saf nikel. Bunun da ötesinde, birçok insanın nikel alerjisi veya çeşitli derecelerde hassasiyeti vardır. Diğer tellerin bazıları da bir nikel bileşeni (paslanmaz çelik ve nikrom) olsa da, birincil bileşen değildir.

  Nikel tel, TC meraklıları ile hala çok popüler olabilir ve yerel olarak nispeten daha kolay olsa da, güçlük çekmeye değer olmayabilir.

  TC yapar
  Şekillendirmek zor
  Şekil tutmuyor
  Nikel içeriği
  Titanyum
  vape teli türleri - titanyum
  Bakacağımız son tel, saf titanyumdan oluşan bir başka TC-telidir, titanyumdur.

  Vaping için kullanıldığında titanyum telin güvenliğini çevreleyen bazı tartışmalar var. Isıtma, 1200 ℉ (648 above) üzerinde toksik bir bileşen (titanyum dioksit) açığa çıkarabilir. Ayrıca, magnezyum gibi, titanyum tutuşursa onu söndürmek son derece zordur. Bazı mağazalar, borç ve güvenlik sorunları nedeniyle tel satmayacaklar.

  İnsanların hala yaygın olarak kullandıklarını ve teorik olarak eğer TC modunuz işini yapıyorsa, yanma veya titanyum dioksit zehirlenmesi hakkında asla endişelenmenize gerek yoktur. Söylemeden gitmeli, ama Ti telini kurutmayın.

  Titanyum, bobinlerde çalışmak ve kolay fitilleme yapmak için kolaydır. Ancak yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı kaynak zor olabilir.

  TC yapar
  Çalışmak kolay
  Şekli tutar
  Toksik olabilir
  Yangın riski
  Yerel olarak bulmak zor olabilir
  Paslanmaz çelik vs nikel vs titanyum
  Paslanmaz çelik, TC uyumlu kablolar arasında açık bir kazanandır. Gerekirse, kaynak kullanımı kolaydır, kullanımı kolaydır ve hatta güç modunda çalışır. Bunun da ötesinde, nikel içeriği düşüktür ve nikel alerjisi olan kişiler bundan kaçınırken, orta derecede nikel duyarlılığı olan kişilerde olumsuz tepkilere neden olma olasılığı daha düşüktür - ancak her zaman güvenli bir şekilde oynamalısınız.

  Nikel alerjisi veya hassasiyeti olan bir sıcaklık kontrol valfi iseniz, titanyum tercih ettiğiniz tel olmalıdır. Ama her zaman onu aşırı ısıtmamaya dikkat etmelisiniz.
   

Bu Sayfayı Paylaş