1. elektronik sigara, likit, kit pod mod vape, rta-rba-rdta-rda atomizer, coil, saltlikit, vaporesso, smok, eleaf, aspire, joyetech, e-sigara fiyat, en ucuz likit Satış Sitelerimiz; www.elektroniksigaralikitci.com www.buharadam.net www.elektroniksigarailanlari.com www.likitpark.com www.vapeturko.com www.esigarapark.com !!!! Sitelerimizde Ürün Araması Yap En Ucuz Fiyat ve Kampanyaları Kaçırma !!! 2. El ve Sıfır Ürün İlan Sitemiz www.taksitlialsat.com
  Duyuruyu Kapat
 2. Elektronik Sigara Likitci sitemizde tüm popüler marka elektronik sigara cihazlar (SMOK, JOYETECH, ELEAF, WİSMEC, KANGERTECH, VAPORESSO ve bir çok e-sigara markası, E-SİGARA yedek parçaları (Atomizer, Coil, Sarım Telleri, Pamuklar, Piller, Şarj Aletleri) ve bir çok e likit Markasını %100 orijinal olarak iade garantili satıyoruz. Satışını yapmış olduğumuz bazı likit markaları One Hit Wonder, Naked 100, Dinner Lady, Cosmic Fog, Five Pawns, Nasty Juice, Mat Hatter, Nature, Joyetech, BigBoss ve daha fazlası Elektronik Sigara Likitci den en uygun fiyatlarla en kısa sürede en kaliteli E Sigara ve IQOS ürünlerini kapınıza kadar ulaştırıyoruz.
  Duyuruyu Kapat
 3. Buhar Adam güvencesi ile satışını yaptığımız Dünyanın en iyi Pod Sistem Elektronik Sigara başlangıç seti iade garantili olarak elektroniksigaralikitci.com sitemizde sizleri bekliyor. En ucuz Fiyat garantisi Orjinal ve iade garantili En iyi Pod Sistem Hepsi Bir Arada Başlangıç Kiti Breeze 2, Aynı gün kargo fırsatı ile DL ve MTL içim yapabileceğiniz yedek coilli kartuş seti coilleri ve daha fazlası hemen satın al !!! https://www.elektroniksigaralikitci.com/aspire-breeze-2-fiyat
  Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
En Güncel Elektronik Sigara Modelleri | Elektronik Sigara Mod | E Likit ve Salt Likit ürünleri | Smok, Vaporesso, Eleaf, Joyetech, Justfog gibi popüler markaların Coil ve Kartuş Ürünleri | RBA, RDTA, RTA, RDA ve Sub-Ohm Atomizer Çeşitleri | E-Sigara Marka ve modellerinde her hafta EXTRA İNDİRİMLER !!! Güne Özel Fırsat Fiyatlar elektroniksigaralikitci.com'da

Nikotin İnsan Vücudunda Ne Kadar Kalır?

'Elektronik Sigara Sağlıklı mı ?' forumunda Yönetici tarafından 21 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. Yönetici

  Yönetici Administrator Site Yetkilisi

  Nikotin İnsan Vücudunda Ne Kadar Kalır?
  Neden nikotin testi yapmalıyım?
  İnsanlar nikotinin sistemde ne kadar süre kaldıklarını merak ediyorlar, çünkü işveren ya istihdam şartı olarak nikotin testi yapmak istiyor ya da daha sıklıkla sağlık sigortasının maliyetini belirlemek istiyor.

  İşverenler görünüşte haksız gibi sigara içenler ile nikotin kullanıcısı arasında vaping veya dumansız tütün gibi daha güvenli biçimlerde ayrım yapmazlar. FDA'nın uzun süreli kullanımını onayladığı nikotin sakızı kullanan insanlar bile işverenler tarafından bir sağlık riski olarak kabul edilebilir.

  Sigorta şirketleri, nikotinin varlığının, test konusunun bir tütün kullanıcısı ya da genellikle eski bir sigara içicisini (ve sigarayı bırakma ihtimali olan bir kişinin 90 yaşından büyük olduğu anlamına gelen nikotin replasman terapisi (NRT) ürünü) kullanıcısı olduğu güvenilir bir göstergedir. NRT kullanıcılarının yüzdesi ).

  Ancak "nikotin ne kadar süre kanında kalır?" Veya "nikotin ne kadar idrarda kalırsa?" Gibi soruların cevaplarını bulmaya çalışırsanız, çoğu testin başına nikotin bile görünmemesine dikkat edin.
  Nikotin vücudunuzda ne kadar kalır?

  İnsan vücudundaki nikotini ölçmek için testler yapılıyor olsa da, bir ila üç gün sonra kandaki veya dört gün sonra idrar tespit etmek zor. Bu nedenle, çoğu işveren ve sigorta şirketi nikotinin vücudunuzda ne kadar süre kaldığı ile ilgilenmemektedir.

  Bunun yerine, nikotinin bir metaboliti olan kotinin adı verilen bir maddeyi test ediyorlar . Nikotin, karaciğer tarafından kotinine (metabolize) dönüştürülür ve genellikle yaklaşık bir hafta boyunca vücutta üç haftaya kadar saptanabilir kalır.

  Kan testi çok doğrudur ve hem nikotin hem de kotinini algılayabilir.
  Kotininin sisteminizde kalma süresi , etnik kökene , cinsiyete, tüketilen ilaçlara ve hatta diyetine bağlı olarak değişebilir . Örneğin, erkekler genellikle kadınlardan daha yüksek kotinini tutar. Bilim ilerledikçe, "kesme noktaları" (test edilen kişinin nikotin kullanımı için pozitif olarak kabul edildiği seviyeler) üzerine tavsiyeler değişir.
  Farklı nikotin testleri
  Kan testi

  Kotinin düzeylerini ölçmek için kullanılabilecek birkaç test vardır. Kan testi çok doğrudur ve hem nikotin hem de kotinini algılayabilir. Ayrıca en pahalı ve invaziv test yöntemidir, bu nedenle diğer yöntemlerden daha az kullanılır.

  Açıkçası, kan çizmek için eğitimli bir teknisyen ve bir laboratuara ihtiyaç duyulmaktadır; bu da işlemi hem çalışan hem de işveren için pahalı ve hantal hale getirmektedir. Kotinin için iki çeşit kan testi vardır. Birincisi, ölçülen miktarı ölçmeyen basit bir pozitif veya negatif ölçüdür. Diğer test kan serumundaki nikotin metabolitinin seviyesini belirleyebilir.

  Tükürük testi
  Tükürük testi yaygın test yöntemlerinin en hassas yöntemidir ve birçok laboratuvar ve sigorta şirketi son yıllarda tükürük testine geçmiştir. Kotinin tükürük testlerinin, kan serumunda olduğu gibi yaklaşık 1/3 ve idrarda yaklaşık 1/15 olduğu tespit edilebilir. Ancak tükürük testinin en büyük yararı, herkes için kolaylığıdır.

  Kotinin için tükürük testi genellikle işverenler tarafından üçüncü parti laboratuvarlar tarafından sağlanan kitleri kullanarak yapılır . Genellikle kişinin ağzından bir sürüntü yapılır ve svap kendini laboratuara gönderilen kendinden sızdırmaz bir kapa sokulur. Sonuçlar daha sonra çevrimiçi veya telefonla işverene veya sigorta şirketine iade edilir. Bu, her çalışanın kan testi için bir laboratuara gönderilmesinden çok daha az pahalıdır ve zaman alıcıdır.

  İdrar testi
  İdrar, kan veya tükrüğe kıyasla yüksek seviyede kotin içerir; altı kat daha fazla. Bu, düşük kotinin konsantrasyonlarının saptanması için daha iyi bir seçim olmasını sağlar. Test de nispeten basittir. Bir test bandı idrar örneğine birkaç dakika batırılır ve hızlıca olumlu veya olumsuz bir sonuç verir.
  Saç testi
  Saç numunelerinden alınan kotin testi en güvenilir yöntemdir, aynı zamanda en zor, en pahalı ve en yavaş yöntemdir. Diğer testlerin sonuçları şüphelenirse, bazen saç testleri yapılır. Ayrıca bilimsel araştırmalarda sıkça kullanılır. Sigara içen ve nikotin okuyan bilim adamlarının faydası, saç numunelerinin üç ay boyunca kotinin tutabilmesidir.

  Nikotin Testinin Negatif Çıkmasını Nasıl Sağlarız ?

  Birkaç gün içinde nikotinin (ve diğer ilaçların) "vücudunu temizlediğini" iddia eden çeşitli ürünler var. Bir şeylerin üstesinden gelip gelmedikleri şüpheli. Ağır sigara içenler dışında test edilen birçok insan, nikotinsiz bir hafta sonra negatif test etme şansına sahiptir ve büyük çoğunluğu iki hafta sonra negatif test edeceksiniz. Paranızdan tasarruf edin, sıfır oranlı e-sıvı satın alın ve sisteminizi boşaltmak için çok su için.

  Gelecekte, işverenlerin ve sigorta şirketlerinin sigaranın sigara içmek ve daha güvenli nikotin kullanım biçimleri arasındaki farkı fark etmelerini ve kağıtları ve snus kullanıcılarını cezalandırmayı durdurmalarını umuyoruz. Bu arada, ne zaman sınanacağınızı biliyorsanız, en iyi bahis, iki hafta veya daha uzun bir süre için çekimser olmaktır. Güvenli bir işinizdeyseniz işvereninizle niçin şirketinizdeki içicileri vaping gibi düşük riskli nikotin ürünlerine yönlendirmeye teşvik etmeleri gerektiğini tartışın.
   

Bu Sayfayı Paylaş