1. elektronik sigara, likit, kit pod mod vape, rta-rba-rdta-rda atomizer, coil, saltlikit, vaporesso, smok, eleaf, aspire, joyetech, e-sigara fiyat, en ucuz likit Satış Sitelerimiz; www.elektroniksigaralikitci.com www.buharadam.net www.elektroniksigarailanlari.com www.likitpark.com www.vapeturko.com www.esigarapark.com !!!! Sitelerimizde Ürün Araması Yap En Ucuz Fiyat ve Kampanyaları Kaçırma !!! 2. El ve Sıfır Ürün İlan Sitemiz www.taksitlialsat.com
    Duyuruyu Kapat

Elektronik Sigara İle Tütünlü Sigara Bağımlılığından Kurtulabilir miyiz?

'Elektronik Sigara Sağlıklı mı ?' forumunda Yönetici tarafından 13 Mart 2019 14:20 tarihinde açılan konu

1. Yönetici

Yönetici Administrator Site Yetkilisi

Elektronik Sigara İle Tütünlü Sigara Bağımlılığından Kurtulabilir miyiz?
    Lapland Merkez Hastanesi'nin elektrokonvülsif araştırması hemen uluslararası dikkat çekti. 2016 yılında, ABD Fonu projeye yaklaşık 180.000 Avro hibe sağladı.

Önceden, GRAND hibesi (Nikotin Bağımlılığı Global Araştırma Ödülleri) İskandinav ülkelerine yalnızca bir kez verilmişti. Nikotin bağımlılığını araştıran projeler için fonlar özel olarak sağlanmıştır.

Lapland Merkez Hastanesi'ndeki önceki iki tütün araştırması arka planda etkilenmişti.

- Burs, büyüme merkezlerinden, orta ölçekli bir hastanede, Lapulu Üniversitesi'ndeki akciğer hastalığı dokümanı Tuula Toljamo, Oulu Üniversitesi'nde akciğer hastalığı dokümanı olan Tuula Toljamo'nun iyi ve verimli araştırmalar yapabileceği için bir alkış ve takdir .

Araştırma projesi bir yıl önce başladı. Yol boyunca 500 gönüllü geldi.

Özellikle, araştırma için güçlü nikotin ve tütün bağımlılığı olan insanlar aranmıştır. Konular çoğunlukla Laponya'dandır, fakat aynı zamanda Oulu'dan ve en uzaklarından Viitasaari'den bazı katılımcılar vardır.

- Sigarayı bırakmak isteyen uzun süreli sigara içenlerin aranması. Bazıları mevcut tedavi önerisine göre en etkili tablet ilacını alır, bazıları ise elektrikli tütün kullanır. Şef Doktor Tuula Toljamo, sonunda elektrik tütününün önemine, sigarayı bırakmaya çalışmaktan ne kadar fayda sağladığını söylüyor.

Gizemli Kıyıcı?
    E-sigaraların etkileriyle ilgili araştırmalar ancak 2010'ların başında iyi bir şekilde başlamıştır. Dünya çapında yayınlanan araştırma makalelerinin sayısı 2012'den bu yana önemli ölçüde artmıştır. Ancak hala çok az araştırma var.

- Elektronik tütün tıpta henüz iyi bilinmemektedir. Bazı sakıncalar olduğu bilinmektedir, ancak dezavantajların önemi nedir, akciğer hastalıkları şefi Tuula Toljamo, çelişkili algıların olduğunu söylüyor.

- Elektrik tütünüyle ilgili bazı kederler vardır, ancak sağlık riskleri hastalanmadan önce birçok şeyin uzun zaman gerektirdiğini daima hatırlamanız gerekir. Elektrikli tütün daha sonra henüz bilinmeyen bir kederi ortaya çıkarabilir.

Farklı ülkelerde elektrikli tütün üzerine çok farklı görüşler var.

Kıta Avrupasında çok olumsuz bir fenomen olarak görülürken, İngiltere'de tutum daha olumludur. Her durumda, dumandaki çok sayıda kirletici madde nedeniyle elektrikli tütünün sigaradan daha az zararlı olduğu düşünülmektedir.

En azından bir tanesi zaten faydalandı
    Sigara içen veya sigara içenlerin çoğu sigarayı bırakmanın hiç de kolay olmadığını biliyor.

Ancak, araştırma katılımcısı Ari-Pekka Teppo çoktan başardı - en azından çoğunlukla. O zaten Lapland Merkez Hastanesi'ndeki ilk çalışmaya dahil oldu, ancak sigarayı bırakmak için yardımcı olmadı.

Sigara içen 40 yıl geride kaldı.

Ari-Pekka Teppo, “Artık sigara içmeden dört ay var ve tütün ya da yanık için alışverişe çıkmaya gerçekten gerek yok” diyor.

- Elektrikli sigara hemen bana yardım etti. Benim için sigara içmek nikotin ihtiyacından daha fazla bir alışkanlık. Geleneklere göre, sabah tütünlere, kahveden sonra tütünlere, arabaya otururken, sonra tütünlere gitti. Teppo, elektronik sigara tarafından atıldığını söylüyor.

Amaç, elektronik sigarayı kullanmayı da bırakmaktır. Nikotin zaten geride.

- Bütün. Nikotin preparatları kullanmıyorum ya da bu elektronik sigarayı kullanmıyorum. Sadece bir lezzetlendirici ve buharın geldiği temel maddeye sahiptir. İşte tütün gibi bir şey almanın yolu.

Bu Sayfayı Paylaş