1. elektronik sigara, likit, kit pod mod vape, rta-rba-rdta-rda atomizer, coil, saltlikit, vaporesso, smok, eleaf, aspire, joyetech, e-sigara fiyat, en ucuz likit Satış Sitelerimiz; SALTICA elektroniksigaralikitci.com buharadam.net elektroniksigarailanlari.com likitpark.com vapeturko.com esigarapark.com !!!! Sitelerimizde Ürün Araması Yap En Ucuz Fiyat ve Kampanyaları Kaçırma !!! 2. El ve Sıfır Ürün İlan Sitemiz taksitlialsat.com
  Duyuruyu Kapat
 2. Elektronik Sigara Likitci sitemizde tüm popüler marka elektronik sigara cihazlar (SMOK, JOYETECH, ELEAF, WİSMEC, KANGERTECH, VAPORESSO ve bir çok e-sigara markası, E-SİGARA yedek parçaları (Atomizer, Coil, Sarım Telleri, Pamuklar, Piller, Şarj Aletleri) ve bir çok e likit Markasını %100 orijinal olarak iade garantili satıyoruz. Satışını yapmış olduğumuz bazı likit markaları One Hit Wonder, Naked 100, Dinner Lady, Cosmic Fog, Five Pawns, Nasty Juice, Mat Hatter, Nature, Joyetech, BigBoss ve daha fazlası Elektronik Sigara Likitci den en uygun fiyatlarla en kısa sürede en kaliteli E Sigara ve IQOS ürünlerini kapınıza kadar ulaştırıyoruz.
  Duyuruyu Kapat
 3. Buhar Adam güvencesi ile satışını yaptığımız Dünyanın en iyi Pod Sistem Elektronik Sigara başlangıç seti iade garantili olarak elektroniksigaralikitci.com sitemizde sizleri bekliyor. En ucuz Fiyat garantisi Orjinal ve iade garantili En iyi Pod Sistem Hepsi Bir Arada Başlangıç Kiti Breeze 2, Aynı gün kargo fırsatı ile DL ve MTL içim yapabileceğiniz yedek coilli kartuş seti coilleri ve daha fazlası hemen satın al !!! Saltica Likitler : https://elektroniksigaralikitci.com/saltica
Duyuruyu Kapat
En Güncel Elektronik Sigara Modelleri | Elektronik Sigara Mod | E Likit ve Salt Likit ürünleri | Smok, Vaporesso, Eleaf, Joyetech, Justfog gibi popüler markaların Coil ve Kartuş Ürünleri | RBA, RDTA, RTA, RDA ve Sub-Ohm Atomizer Çeşitleri | E-Sigara Marka ve modellerinde her hafta EXTRA İNDİRİMLER !!! Güne Özel Fırsat Fiyatlar elektroniksigaralikitci.com'da

Elektronik Sigara Atomizer Teli Seçimi

'Sarım Telleri (Vape Tel)' forumunda Yönetici tarafından 23 Aralık 2019 tarihinde açılan konu

 1. Yönetici

  Yönetici Elektronik Sigara Fiyat Site Yetkilisi

  Elektronik Sigara Atomizer Teli Seçimi
  Awg nedir: American Wire Gauge yani Amerikan tel ölçüsü anlamına gelir. Awg ve milimetre ters orantılıdır. Awg yükseldikçe tel kalınlık oranı incelmektedir.

  22 awg-0,644mm, 23 awg--0,573mm, 24 awg--0,511mm, 25 awg--0,455mm, 26 awg--0,405mm, 27 awg--0,361mm, 28 awg--0,321mm, 29 awg--0,286mm, 30 awg--0,255mm, 31 awg--0,227mm, 32 awg--0,202mm

  Ohm nedir: Kısaca bir elektrik devresindeki akım şiddeti olarak tanımlanır. Ohm değeri ile tel kalınlığı ters orantılıdır. Atomizer Teli ne kadar kalın olursa Ohm yani direnç o kadar azalır.

  Sigara içim ve boğaz vurumu için yüksek dirençli yani ince telleri tercih edebilirsiniz. Örnek 30 awg-0,255mm yada 31 awg 0,227 mm veya 32awg 0,202 mm tercih edebilirsiniz.

  Ciğer çekim ve bol buhar için ise 22 awg-0,644mm, 23awg-0,573 mm yada 24awg-0,511mm tel kullanabilirsiniz.

  İnce teller yapıları gereği çabuk ısınır çabuk soğur kalın teller ise geç ısınır geç soğurlar.


  Kanthal Tel
  Coil tellerini yani bobinlerimi yenilemeye ilk girişimi yıllar önce, Kanger Pro Tanklarım için bobin kafalarını yeniden sarmak için 28 ve 30 awg Kanthal telini kullandığım zaman oldu.

  Kanthal, oksitlenmeye karşı iyi direnç gösteren ferritik demir-krom-alüminyum alaşımdır ve normalde düz vat modunda buharlama için kullanılır. Kanthal, yeniden yapılandırabilir atomizer için rda rta rdta vb. kullanıyorsanız iyi bir seçimdir. Yeni bobinilerinizi oluştururken kolayca şekil alır ve sizi uğraştırmaz. Kanthal son derece popüler ve hala tek telli bobinler oluştururken Kanthal telini birincil tel olarak kullanıyorum.

  Kanthal Tel çeşidi ekonomik fiyatı ile online mağazalarda en çok tercih edilen teller arasında yer almaktadır ve sıkça bulunur.  Olumlu Yönleri

  Değişken watt ile uyumlu
  Mekanik mod ile uyumlu
  Çalışması kolay
  Şekil tutar
  Geniş kullanılabilirlik seçeneği
  Ucuz

  Olumsuz Yönleri

  TC ile uyumlu değil


  Nikrom Tel
  Watt ile buharlama için uygun olan bir başka tel de Nikrom'dur. Nikrom tel, nikel ve kromdan oluşan bir alaşımdır ve demir gibi başka metalleri de içerebilir.

  Nikrom, kanthala çok benzer kullanılışı vardır, ancak daha düşük dirence sahiptir ve kanthaldaki aynı göstergeden (ramp time-coilin tam olarak kızarmasına kadar geçen süre) daha hızlı ısınır. Ayrıca kanthal gibi bobinlemek kolaydır ve pamuklama esnasında şeklini iyi tutar. Nikrom, kanthaldan daha düşük bir erime sıcaklığına sahip olduğundan, bobinleri kuru şekilde yakarken-parlatma işlemi sırasında- dikkatli olmalısınız tamamen yanabilirler. Kuru iken maksimum voltajı geçmeyin ve dikkatli olun.

  Nikrom telinin diğer bir dezavantajı, nikel içeriğidir. Nikel alerjisi olan insanlar nikromdan uzak durmak isteyebilirler. Nikrom, kanthaldan daha az yaygındır, bu nedenle her online mağazada bulunmayabilir.  Olumlu Yönleri

  Kanthaldan daha hızlı rampa süresi (coilin tam olarak kızarmasına kadar geçen süre)
  Kolay çalışır
  Şekli tutar

  Olumsuz Yönleri

  Nikel içeriği
  Daha düşük erime noktası
  Satın almak için biraz aramak gerekebilir.


  Paslanmaz Çelik Tel
  Paslanmaz çelik, burada tartışacağımız tellerin en özelldir: Vw ve Tc özelliklerini destekler çift bobinli sarımlarda iyi sonuçlar vermektedir. Genellikle TC ve VW arasında geçiş yaptığınızda hayatınızı kolaylaştırır.

  Paslanmaz çelik tel esas olarak krom, nikel ve karbondan oluşan bir alaşımdır. Sayısal olarak ifade edilen paslanmaz çelik tellerde pek çok değer bulunmaktadır. Yazının kolay anlaşılabilir olması için sayılar arasındaki farklara girmeyeceğiz. Şahsen, medikal ve eczacılık ve gıda sınıfı olan 316'yı kullanıyorum.

  Paslanmaz çelik tele şekil vermek kolaydır ve şeklini iyi tutar. Nikrom gibi, kantaldan daha hızlı bir rampa süresi sunar.

  Elektronik sigara sitelerinde fazlaca yer almayan başka br tel çeşididir. Satın almak için araştırmanız gerekebilir


  Olumlu Yönleri

  Çift işlem için görev yapar: VW veya TC (uyumlu mod ile)
  Kanthaldan daha hızlı rampa süresi (coilin tam olarak kızarmasına kadar geçen süre)
  Kolay çalışır.
  Şekli tutar

  Olumsuz Yönleri

  Nikel içeriği
  Satın almak için araştırma yapmanız gerekebilir.


  Nikel Tel
  Nik200 olarak da adlandırılan Nikel tel genellikle saf nikeldir. Sıcaklık kontrolünde (TC) kullanılan ilk tel, Nikel teldir.

  Temelde iki nedenden ötürü, nikel kullanmayı tercih etmiyorum.

  Birincisi, nikel tel yumuşaktır ve şekle sokarak bobinler halinde çalışmak zor olabilir. Monte edildiğinde bobinler, fitil yada pamuk takarken kolayca deforme olabilirler.

  İkincisi, saf nikel. Benim herhangi bir nikel alerjim yok ancak nikel tel bazı insanları çok rahatsız edebilir. Kullandığım diğer tellerin bir kısmının nikel bileşeni (paslanmaz çelik ve nikrom) olduğunu biliyorum ancak birincil bileşen asla nikel değildir.

  Nikel telleri TC (ısı kontrolü) meraklıları için hala popüler olabilir ve temin etmek kolaydır. Ancak benim için nikel tel, günlük kullanım için uygun değildir. Her şeyde olduğu gibi buda kişisel bir tercihtir.  Olumlu Yönleri

  TC ile uyumludur
  Temin edilmesi kolaydır.

  Olumsuz Yönleri

  Biçimlendirmesi zordur
  Şekil tutmazlar
  Nikel içeriği tercih edilmeyebilir


  Titanyum Tel
  Bakacağımız son tel, saf titanyumdan oluşan bir başka TC ile uyumlu tel olan titanyumdur.

  Buharlama için kullanıldığında titanyum telinin güvenliğini kapsayan bazı tartışmalar var. Benim araştırmalarıma göre, 1200 ℉ (648 ℃) 'nin üzerinde bir zehirli bileşen (titanyum dioksit) salabilir. Ayrıca magnezyum gibi, titanyum maddesi tutuştuğunda söndürmek son derece zor olabilir. Bazı online ve fiziki dükkanlar, sorumluluk ve emniyet sorunları nedeniyle bu teli satmazlar

  Bu teorilere rağmen TC modunuz işini yapıyorsa, yanma veya titanyum dioksit zehirlenmesi konusunda endişe etmemelisiniz.

  TC ile titanyum kullandığımı itiraf edeceğim, yangın veya diğer kötü etkileri yoktur. Bobinler halinde çalışması başarılı ve kolaylıkla pamuklama yapılabilir. Bazen titanyum teli bulmakta zorlanıyorum. Bana uyan daha basit seçenekler (paslanmaz çelik ve kanthal) olduğu zaman bunun zahmete değmeyecenin farkına varıyorum.  Olumlu Yönleri

  TC ile uyumudur
  Kullanımı kolaydır
  Şekli tutar

  Olumsuz Yönleri

  Toksik olabilir
  Yangın riski olabilir
  Temin etmek zor olabilir.
   
 2. Yönetici

  Yönetici Elektronik Sigara Fiyat Site Yetkilisi

  Hangi Elektronik Sigarayı Satın Almalıyım

  Elektronik sigara sigarayı bırakmak isteyenler için üretilmiş ve birçok Avrupa ülkesinde bu amaca yönelik kullanılan elektronik ve buharlı bir cihazdır. Cihazdır diyorum ki sigara demek zararları akla getireceğinden ve elektronik sigarada ise bu zararların olmamasından dolayı bu cümleyi kurmadım.
  Ayrıca elektronik sigara kullanımı bazı ülkelerde, sigarayı bırakmak isteyenlere reçete ile verilmektedir. Doktor kontrolünde ayarlanan likitler sayesinde ise kişiler hem sigaradan uzaklaşmakta hem de sağlıklı yaşama başlayabilmektedir. Burada önemli olan elektronik sigaranın dozlarının iyi ayarlanması ve en sonunda bırakılması veya nikotinsiz likitlere geçebilmektedir. Ayrıca elektronik sigaranın yanında kesinlikle sigara kullanmak alışkanlık haline gelmemelidir. İlk başlarda çok zorlanan kişiler bunu yapsalar bile bu sayı en fazla 3 olmalı ve kesinlikle üçü geçmemelidir.
  Elektronik Sigara Likit

  Elektronik sigaranın kullanımı ise oldukça kolay ve rahattır. Kullanılan likitleri ve buharla birleşimi sonucunda faaliyete geçer ve her ortamda kullanabilme rahatlığı ile dikkat çekmektedir. Elektronik sigara kullanmaya başlayan kişiler ise bu sayede sigarayı bıraktıklarını ve ciğerlerinin temizlendiğini söylemektedir. Bu da bu cihazın ne kadar olumlu etkiye sahip olduğunun yaşanmış gerçekleridir.
  Sigaranın aksine nikotinsiz likitlerle de kullanabileceğiniz bu harika cihaz ile artık sigaradan sizde tiksinecek ve elektronik sigaraya sarılarak sigaraya elveda diyebileceksiniz. İlk kullandığınızın andan itibaren çocuklarınızın ve eşinizin yanına daha rahat gelebilecek kimseden kesinlikle şikayet almayacaksınız.

  E-Likit-Dolum Sıvısı Nedir Nasıl Kullanılmalıdır?

  Bildiğiniz gibi elektronik sigara kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli konu elektronik sigara içerisinde kullanılan dolum sıvıları olan e-likitlerdir . Kartuş veya tank içerisine doldurduğumuz dolum sıvıları atomizer sayesinde buhar haline dönüştürülmektedir.
  Dolum sıvıları yada kısaca e-likit konusunda bir kaç önemli terimi ve araştırmayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

  Resim

  Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki, dolum sıvıları elektronik sigara kullanımında en önemli konu olduğu için asla orjinal dolum sıvısı kullanımından ödün verilmemelidir. Sahte dolum sıvıları kesinlikle kullanmayınız.. Şimdi şu soruyu duyar gibi oluyorum,

  -Peki sahte dekang dolum sıvıları (elektronik sigara likit) nasıl anlaşılır?

  Sahte dolum sıvıları düz beyaz ve kalitesiz plastik kutularda olur.
  Şişe üzerlerinde bandrol bulunmaz
  Şişe üzerinde mg seviyesini gösteren rakam bulunmaz
  Şişe üzerlerinde son kullanma tarihi bulunmaz
  Kapak ağzında plastik kilit bulunmaz
  Şişe üzerinde plastik jelatinden güvenlik şeridi bulunmaz

  Örnek Kaliteli Likit Markaları : Halo, One Hit Wonder , DIY, Cosmig Fog
  DOLUM SIVISI - (LİKİT) 'MG' VE 'ML' NEDİR ?

  Herkesin merak ettiği ve sizlerin likit seçerken 'bu likit mg yi seçtik ama nedir?' sorusunu kendisine sorduğunu tahmin edebiliyoruz. E-Likit mg yi açıklayacak olursak,

  Likit mg: Seçtiğiniz elektronik sigara likitin ilaçlardakine benzer dozaj oranıdır. Sert ve sık olarak sigara içen kimselerin yüksek mg tercihi ile başlayıp düşürerek devam etmesi mantıklı olanıdır. Belirli bir süre sigara hazzı aldığınız dozaj ile devam ediniz. Daha sonra düşük mg seviyelerine geçerek sonunda sıfır nikotinli dolum sıvılarını kullanmak doğru olan kullanım şeklidir.
  Kısaca likit mg için buharın sertlik ve doygunluk oranıdır diyebiliriz.

  Likit ml: Sıvı ölçü birimidir. Mili Litre olarak ifade edilir. Günlük hayatta içtiğimiz şişe sular, kutu meyve suları veya kola üzerinde de bu yazı yazmaktadır.

  VG PG Nedir?

  Propilen Glikol ve Bitkisel Gliserin hakkında detaylı bilgi içi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

  VG PG Nedir
  Aşağıdaki tablo, Hacettepe Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim D. öğr. Üyesi ve SSUK Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. Nazmi Bilir tarafından yayınlanmış bir çalışmadır. Dolum sıvılarının içeriği ve miktarlar konusunda genel bir bilgiye sahip olabilirsiniz.


  Nikotin

  %6 (16 mg)

  %4 (11 mg)

  %2 (6 mg)

  %0.1 (0.0 mg)

  Bitkisel Gliserin (vg)

  %85

  %80

  %90

  %80

  Tütün esansı

  -

  %4

  %4.5

  %1

  Gliserin

  %2

  %5

  -

  %5

  Organik asit

  %1

  -

  -

  %2

  Sitrik asit

  -

  %0.5

  %2.5

  -

  Alkol

  -

  -

  -

  %8

  Su

  -

  -

  -

  %2.9

  Diğer maddeler

  %6

  %6.5

  %1

  %1

  0mg, 6mg, 11mg, 18 mg ve 24 mg Dekang likit dolum sıvıları bulunmaktadır.

  Diacetyl-Diasetil Nedir? Elektronik Sigara Likitlerinde Varmı? Zararlı Mı?

  Diasetil, elma, enginar, fasulye, tereyağı, kahve, süt, meyve, bal, tütün ve sirke içindeki düşük konsantrasyonda bulunan doğal olarak oluşan bir kimyasaldır. Diasetil, aynı zamanda, bira yaplırken fermantasyon süreci boyunca maya ile glikozun etanole dönüştürülmesinden kaynaklanan doğal bir yan ürünüdür.
  Diasetil, kimyasal üreticiler tarafından tereyağı, margarin, kısalma, yağlı spreyler, tatlandırıcılar ve diğer gıda ürünlerine tat vermek için kullanılır. Diasetil, mikrodalgada patlamış mısır, aperitif gıdalar, fırınlanmış ürünler ve daha yakın zamanlarda, elektronik sigara ve buhar üreten cihazlarında kullanılmakta olup e-likitlerde bulunan aromalarda kullanılmıştır.

  Diasetil Üretimi Yapılan Tesisler

  Diasetil, özellikle ısıtma ve kaynatma söz konusu olduğunda üretim yapılan tesislerinde çalışan işçiler için tehlikeli olduğu tespit edilmiştir. Üretim ortamlarında diasetil'e yüksek oranda maruz kalma öksürük, hırıltılı solunum ve nefes darlığı gibi hafif solunum yolları hastalıklarıyla bağlantılı olduğu tespit edilmiştir. Bazı çok nadir vakalarda diasetil, patlamış mısır üreticileri veya kimyasal imalatçılar için hava yolu ile astım veya aşırı durumlarda akciğer hastalıklarına neden olmuştur.

  Diasetil İçeren E-Likitler Zararllı Mı?

  Elektronik sigara likiti öncelikle lezzetini gıda lezzetinden alırlar buda bir çok e-likitin aroma lezzetini gıda ürünlerinde kullanılan diasetil ihtiva etme riski altında bulundurmaktadır. Diasetil içeren e-likitlerin teneffüs eden kullanıcılar için riskler, diasetil yayılan üretim ortamlarındaki işçilerden çokdaha düşük olmasına rağmen, genişletilmiş diasetil inhalasyonun potansiyel sonuçlarını anlamak önemlidir.
  Herhangi bir şeyi teneffüs etmek kişisel bir karardır ve kimyasalların boğazına ve solunum yollarına girmeden önce iyi araştırılması, düşünülmesi ve kara verilmesi gerekir. E-Likitler üzerine yapılan en son çalışmalar ile diasetil içeren maddelerin zamanla solunum sistemine zarar verebileceğini ortaya koymuştur. Test edilen e-likitlerin ortalamasının, geleneksel tütün sigarasından 100 kat daha az diasetil taşıdığının altını çizmek önemlidir!
   
 3. Yönetici

  Yönetici Elektronik Sigara Fiyat Site Yetkilisi

 4. Yönetici

  Yönetici Elektronik Sigara Fiyat Site Yetkilisi

Bu Sayfayı Paylaş