1. elektronik sigara, likit, kit pod mod vape, rta-rba-rdta-rda atomizer, coil, saltlikit, vaporesso, smok, eleaf, aspire, joyetech, e-sigara fiyat, en ucuz likit Satış Sitelerimiz; www.elektroniksigaralikitci.com www.buharadam.net www.elektroniksigarailanlari.com www.likitpark.com www.vapeturko.com www.esigarapark.com !!!! Sitelerimizde Ürün Araması Yap En Ucuz Fiyat ve Kampanyaları Kaçırma !!! 2. El ve Sıfır Ürün İlan Sitemiz www.taksitlialsat.com
  Duyuruyu Kapat

COİL NEDEN YANIYOR?

'Coil Sor' forumunda Yönetici tarafından 23 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

 1. Yönetici

  Yönetici Administrator Site Yetkilisi

  COİL NEDEN YANIYOR?
  E Sigara Coillerinizi yakmamak için, her şey yolunda giderken ne olduğunu ve ardından işler plana göre gitmediğinde ve coil yanarken ve sıvı tadı korkunç olduğunda ne olduğunu anlamak önemlidir.

  Coil , genellikle sargılanan bir metal tel parçasıdır, dolayısıyla adıdır ve elektrik akımına bağlandığında parlar. Kablonun dış kısmı pamuktur (başka malzemeler de vardır) ve bu pamuk tel ile e-likit arasına oturur ve "fitil" gibi davranır.

  Her şey yolunda giderse, ateş düğmesine basarsanız, bataryadan gelen elektrik, coillerinizden ve bobin içinden geçerek hem coilin hem de sıvının ısınmasını sağlar. coil tarafından verilen ısı, bir su ısıtıcısındaki suya benzeyen çevre e-likit tarafından emilir. Bobinin içindeki fitil malzemesi tamamen doyurulur ve bobin içindeki sıvı buhar haline geldiği noktaya ısıtılır.

  Haznede yeterli miktarda sıvı varken, her nefes aldığınızda, coile emilecek daha fazla sıvı vardır ve coilin fazla ısınmaz, çünkü yeni emilen sıvının coilinin içinde hafif bir soğutma etkisi vardır.

  Fitildeki sıvı buharlaştırıldığında, fitil biraz kurur, ancak bobini saran daha fazla sıvı dolu bir tankınız olduğundan, sıvı her zaman bir nefes aldığınızda sürekli olarak kendini değiştirir ve fitili yeniden batırır.

  Ancak fitilde yeterince sıvı olmadığında veya yeterince hızlı emilmediğinde problemler ortaya çıkar. Ateş düğmesine bastığınızda, bobin ısınır ve ısıyı alacak çok fazla sıvı yoksa, ek bir ısıya dönüşür çünkü herhangi bir soğutma etkisine sahip olacak kadar sıvı yoktur. Bu daha sonra lezzet değişimine ve yanmaya neden olur çünkü fitil içindeki sıvı bu aşırı ısıtma nedeniyle fazla ısınır.

  Pamuk bobin kullanıyorsanız, bu yanma aşağılık tadı olan formaldehitin oluşmasına neden olur ve solunması kötü bir haberdir.

  Bobin içindeki fitillerde yeterli sıvı olmadığında fitil doğrudan sıcak-sıcak bobine maruz bırakılır ve yanar ve bir kez yandığında muhtemelen mahvolmuş olur.

  Bobinlerin yakılması nasıl durdurulur?1. coilinizi doldurun
  Eğer bunu yapmadan önce bunu yapmazsanız, özellikle sadece doldurup ateşlediğinizde, konuşacak olursanız, bobini tamamen mahvetmek çok muhtemeldir ve bundan sonra işe yaramayacak ve boşa harcadığınız paraya düşmeyeceksiniz. Lütfen tüm astarlama hakkındaki özel makalemize bakın .

  2. Deponuzu doldurun
  Depodaki sıvı miktarı düşükse veya çok düşükse, bobinin içindeki fitilin yeterince ıslanmaması riski artar.

  Bazen bu çok fazla önemli değil, ancak bugünlerde birçok ruloda, sıvının tüm fitil portlarına (fitili bobinin içinde görebileceğiniz delikler) ulaşması için belirli bir seviyede olması gerekir.

  Sıvı içeri giremezse, coilinin içinde kuru alanlar olacaktır, bu nedenle tankınızı olabildiğince sık doldurun. Lezzetin söndüğünü fark ederseniz, seviyenizi kontrol edin.

  3. Daha ince e-likit kullanmanız gerekebilir
  E-likit içinde iki ana baz bileşeni vardır, biri PG diğeri VG'dir. Bu konuyu eliquid karışımları makalemizde yoğun olarak ele aldık, bu yüzden burada özetleyelim.

  PG, VG'den daha incedir ve bu nedenle fitile daha hızlı ıslar. Bu, daha yüksek VG oranına sahip,% 70 veya daha fazla olan daha kalın suların, kesinlikle standart serpantinlerde sorunlara neden olabileceği anlamına gelir; ancak, bir Ohm alt atomizer varsa, genellikle yüksek VG suyu için tasarlanmıştır.

  Yüksek VG sıvısı kullanıyorsanız (yani% 70 VG) ve sorun yaşıyorsanız, 50/50 harmanlamayı seçmeyi deneyin . Daha kalın ve daha viskoz e-likitler, bobinleri çok hızlı bir şekilde tıkayabilir ve yeni bir bobin takılmasından sonraki birkaç gün içinde yanmaya neden olabilir.

  Bazı coillerinlerin sıvıyı diğerlerinden daha hızlı ve daha iyi emdiğini unutmayın. Bunların hepsi tasarımlarına bağlıdır; deliklerin miktarı, bunların konumu ve boyutu, içindeki malzeme vb.

  4. Gücünüzü azaltın
  Değişken bir cihazınız varsa, güç seviyenizi ayarlayabileceğiniz, yani voltajınızı / voltajınızı veya sıcaklığınızı azaltabileceğiniz değişken bir cihazınız varsa, çıktının ne kadar yüksek olduğunu, her defasında daha fazla sıvı buharlaştıracağını unutmayın.

  Bu, arz ve talebe, sıvı v rulo / fitiline geri döner, eğer sıvıyı fitile doldurulabilenden daha hızlı bir şekilde buharlaştırıyorsanız, yanma hemen köşede kalmaktadır. Aslında yanma, bobinin ısıtılmasının çok fazla güçlenmesi nedeniyle daha hızlı gerçekleşecektir, çünkü bu anlık aşırı ısıdır.

  Çözüm, özellikle lezzet solmasını fark ederseniz, güç ayarınızı azaltmaktır.

  4a. Bobininizin watt aralığında kalın
  Bobininize bakarsanız, genellikle çok küçük yazılarla yazılmış bir voltaj ya da watt aralığı vardır. Eğer diyorsa, örneğin 10-14W, 14W'ı aşarsanız, söz konusu bobinin sınırlarını aştığınıza dikkat edin. Sizden tasarlanmamış bir iş yapmasını istiyorsunuz. Başka hangi bobinlerin cihazınızla uyumlu olduğunu kontrol etmeniz önemlidir, çünkü hepsinde farklı voltaj / voltaj aralıkları vardır.

  5. zincir vaping kaçının
  Aşırı buharlaşma, yani sürekli buharlaşma, azalan tat ve yanmış bir fitile yol açabilir, çünkü meyve suyu ve doygunluk oranı buharlaşma hızınıza ayak uyduramaz ve fitil yanmadan bir adım ötedeki kurutucuya dönüşür. Vapingi durdurun veya yavaşlayın. coilinize iyileşmesi için zaman verin.

  Başka bir deyişle, sürekli tekrarlayan nefesler fitilin yeterli sıvıyı emmesini önler ve coilin teline en yakın olan pamuk kuruyabilir ve coilden erken yanmaya neden olabilir.

  6. e-likit değiştirmeniz gerekebilir
  Bazı e-likit lezzetleri, belirli serpantinlerde büyük sorunlara neden olan tatlandırıcılara sahiptir. Bu muhtemelen daha kalın olan yüksek VG suları ile ilgilidir, ancak her zaman değil. coillerinizin çok çabuk tıkandığını ve daha koyu ve daha koyu renkli döndüğünü görebilirsiniz. Bazen bu aynı sıvılar bir günde bir bobini işe yaramaz hale getirebilir.

  7. Aynı sıvıyla aynı bobinler her zaman aynı miktarda dayanmaz
  Lütfen metallerdeki farklılıklar nedeniyle bobinlerin performansında bir miktar değişiklik bekleyin; örneğin, doğal bir ürün olan ve hiçbir pamuk parçası aynı değildir.

  8. Tüm coiller tüm kullanıcılar için uygun değildir
  Bazı tanklar / cihazlar, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli farklı coil seçeneklerine sahiptir. Bunun nedeni kullanıcıların genellikle lezzetleri, buharın ısısı ve bunun ne kadar olduğu hakkında çok özel tercihleri olmasıdır. Özel tercihleriniz için doğru coili bulmak deneme ve yanılmadır.
   
 2. Yönetici

  Yönetici Administrator Site Yetkilisi

  Minifit coili veya diğer adıyla kartuşu yananlar bu coil kullanım talimatlarını okuyabilirler.
   

Bu Sayfayı Paylaş